دتکتور، نشت یاب گاز احتراقی ابزاری حیاتی در ایمنی

نشت یاب گاز وسیله ای است که اغلب به عنوان بخشی از سیستم ایمنی برای تشخیص وجود گازها در یک منطقه به کار برده می‌شود.

 کاربردهای دتکتور گاز در تشخیص نشتی

دتکتور گاز برای تشخیص نشتی گاز یا سایر نشتی‌ها استفاده می‌شود و می‌تواند با سیستم کنترلی ارتباط بگیرد تا فرآیندهای خاصی را به طور خودکار خاموش کند.
 

 هشداردهی توسط ردیاب گاز

یک ردیاب گاز می‌تواند زنگ هشدار را برای اپراتورهای منطقه‌ای که نشتی در آن رخ می‌دهد، به صدا درآورد.

 اهمیت دستگاه نشت یاب گاز

دستگاه نشت یاب گاز به دلیل تشخیص گازهایی که می‌توانند برای زندگی ارگانیک مانند انسان یا حیوانات مضر باشند، از اهمیت زیادی برخوردار است.

کاربردهای متنوع نشت یاب های گاز

از نشت یاب های گاز می‌توان برای تشخیص گازهای قابل احتراق، اشتعال پذیر، سمی و تخلیه اکسیژن استفاده کرد و در صنایع مختلفی مانند سکوهای نفتی و فن آوری‌های نوین به کار رفته می‌شوند.

فرآیند تشخیص نشت گاز

تشخیص نشت گاز فرایندی است که با استفاده از سنسورها و گاهی دوربین‌های حرارتی برای شناسایی پتانسیل نشت گازهای خطرناک انجام می‌شود.

موقعیت‌های خطر آفرین نشت گاز

قرار گرفتن در معرض گازهای سمی می‌تواند در فعالیت‌های مختلفی مانند رنگ کاری، کار با بخارهای سمی و سوخت گیری رخ دهد.

انواع سنسورهای مورد استفاده در نشت یاب گاز

سنسورهای متداول شامل سنسورهای گاز قابل احتراق، آشکارسازهای فوتونیزاسیون، سنسورهای نقطه مادون قرمز، سنسورهای اولتراسونیک، و سنسورهای نیمه هادی فلز اکسید می‌باشند.

استفاده از سنسورهای تصویربرداری مادون قرمز

اخیراً سنسورهای تصویربرداری مادون قرمز به دلیل دقت بالاتر، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاربردهای وسیع سنسورهای نشت یاب گاز

سنسورها در طیف گسترده‌ای از کاربردها مانند کارخانه‌های صنعتی، پالایشگاه‌ها، داروسازی‌ها، تأسیسات گرمایی، و هواپیماها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دتکتورهای نشت یاب گاز تستو

 دتکتورهای نشت یاب گاز احتراقی تستو، ابزارهای پیشرفته‌ای هستند که برای تشخیص دقیق و سریع نشتی گازهای احتراقی مانند متان، پروپان و بوتان طراحی شده‌اند. این دستگاه‌ها به خصوص در محیط‌های صنعتی که احتمال وجود گازهای قابل احتراق بالاست، کاربرد دارند. استفاده از این دتکتورها به منظور جلوگیری از حوادث ناشی از انفجار و آتش‌سوزی و تأمین ایمنی محیط‌های کاری و مسکونی اهمیت بسزایی دارد.
یکی از مدل‌های برجسته این برند، منیفولد دیجیتال تستو 550s  است. این دستگاه با قابلیت‌هایی مانند دقت بالا در تشخیص، پاسخ‌گویی سریع و عملکرد مطمئن، برای استفاده در محیط‌های صنعتی مناسب است.
 

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
کیت دیجیتال منیفولد تستو 550i

کیت دیجیتال منیفولد تستو 550i

تماس بگیرید
021-33940961-2 
نشت یاب گاز EIUK 400GD

نشت یاب گاز EIUK 400GD

تماس بگیرید
021-33940961-2 
آشکار ساز گاز دراگر مدل X-am 2500

آشکار ساز گاز دراگر مدل X-am 2500

تماس بگیرید
021-33940961-2 

فروشگاه اینترنتی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز 

با افتخار اعلام می‌کنیم که ما، درشرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز، به عنوان یکی از معتبرترین منابع تأمین تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق در ایران حضور داریم و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. ما با ارائه محصولاتی مانند: مولتی متر دیجیتال، کلمپ آمپرمتر، منبع تغذیه، بارومتر، گیج فشار، نیروسنج، فازمتر القایی، اهم‌متر، ترمومتر لیزری، دوربین دید در شب حرارتی، LCR متر، لوکس متر، بادسنج، کلرسنج، دوربین ترموویژن، و ابزارهای دقیق دیگر، به شما کمک می‌کنیم تا در پروژه‌ها و فعالیت‌های خود به بهترین شکل ممکن پیش بروید. از تجربه و تخصص ما برای اندازه‌گیری دقیق و موثرترین استفاده بهره‌مند شوید. ابزار دقیق بهروز نمایندگی هیوکی در ایران، نمایندگی تستو در ایران و همچنین نمایندگی برند های معروفی مثل فلوک، یونیتی، پی سی ای، کیوریتسو، اکستک، مارمونیکس و ... می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. بهروز، همیشه به سوی کیفیت و رضایت شماست.
     ☎: 021-33931174     051-31774    📱:09229004394
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با نام انحصاری BTMCO می باشد. Copyrights. © 2018